Společenská odpovědnost

Fotbalový turnaj KÁBA CUP se snaží svým působením nejenom přimět děti ke sportu, ale také poukázat na to, že ne všichni mají to štěstí být např. zdraví, šťastní nebo mít kolem sebe své nejbližší. Zřizovatelé se tedy rozhodli, že každoroční výtěžek, který plyne z aukce fotbalových skvostů v rámci doprovodného programu finálového klání, bude vždy předán tam, kde alespoň trošku pomůže. Z titulu žákovského programu se pak snažíme cílit tam, kde je potřeba primárně pomoci dětem.
 
*** V 10. ročníku Kába cupu bude opět probíhat charitativní dražba spojená s příspěvky na transparentní účet 3leté Magdalénky. 
Magdalénka je usměvavá a pozitivní holčička, bohužel výrazně zaostává za svými vrstevníky. Prošla několika hospitalizacemi ve FN Motol, dva a půl roku probíhalo zkoumání, jaká je příčina jejich obtíží. V září roku 2023 zazněl verdikt, Magdalénka trpí genetickou mutací genu CACNA1E, tato mutace nerozvádí vápník do těla, což způsobuje, že Magdalénka nemůže používat ani ruce, ani nohy a zároveň nedochází k přísunu vápníku do mozku, dochází k opožděnému psychomotorickému vývoji, má axiální hypotonii, akrárně hypertonus, zjednodušeně řečeno, jedná se o tzv. ,,nemoc hadrových panenek". Magdalénka se neobejde bez pomoci druhé osoby, sama se pouze přetočí na bok, hýbe hlavičkou, krátce vydrží ve vzporu na bříšku. Ostatní dovednosti neovládá, neplazí se, nesedí, nestojí. Snaží se navázat kontakt, usmívá se, mluvit zatím ale neumí. Nepoužívá ruce, nehraje si s hračkami, nic neuchopuje a ani nestrká do pusinky. Pravidelné návštěvy fyzioterapie, ergoterapie, Vojtova metoda, Bobath koncept, Feldenkreis, hipoterapie, veškerá energie směřuje k pravidelnému cvičení, protahování, nabízení her, snaha zapojovat svaly, ovládat ruce....
 

Magdalénka má vzácné genové onemocnění, které nemá nikdo v naší republice. Ona vlastně zná svého ,,soupeře", ale nezná způsob, jak ho porazit. Na rozdíl od jiných ona má mnoho cest, ale neví, která vede do správného cíle, její léčba je o to náročnější, že nikdo neumí říct tohle a tohle povede k úspěšné léčbě.

POJĎME SPOLEČNĚ POMÁHAT MAGDALÉNCE, ABY DOSÁHLA CÍLOVOU STANICI - SPOKOJENÝ ŽIVOT.

VŠEM MOC DĚKUJEME ZA PŘÍSPĚVKY NA TRANSPARENTNÍ ÚČET 131-1840970207/0100

 
*** V 9. ročníku opět probíhala tradiční dražba patřící ke Kába cupu. Byla ve prospěch dítěte, které nemá tolik potřebné štěstí, aby se také mohlo pohybovat po hřišti. Letos jsme dražili pro nejmladšího člena ze všech Kába cupů, pro 2letého Ondráška, který trpí velmi vzácným onemocněním - kogenitální myopatie a maligní hypertemie. Při banální operaci mu lékaři diagnostikovali maligní hypertemie, při narkóze toto onemocnění zjednodušeně způsobuje nadměrné zahřátí organismu, může docházet k rozpadu svalových vláken s následkem úmrtí. Ondra měl štěstí, že v nemocnici v Motole si lékaři dokázali poradit, místo dvacetiminutové operace nastal boj o život, po 2,5 hodinách naštěstí úspěšný. Při dalších vyšetřeních přišla další diagnóza - kogenitální myopati, genetické nervo-svalové onemocnění, které může způsobit ochabnutí kosterního svalstva, upoutání na invalidní vozík, další fází je napadnutí dýchacích svalů a ....... Žádná vědecká studie nikde ve světě nedává zaručený recept, jak tuto nemoc porazit. Lékaři doporučují léčebně-rehabilitační cvičení, speciální obuv (Ondrovi se začíná propadat jedno chodidlo), kompresní oblečky, hipoterapii, prostě vše, co může dodávat svalům sílu. V této chvíli se nedá nemoc porazit, ale dá se bojovat a dá se nenechat nemoc vyhrát. Do charitativní dražby jsme připravili dres ACF Fiorentina ( A. Barák), Slavie ( D. Jurásek), Sparty ( T: Čvančara) a kšiltovku trenéra Slavie J. Trpišovského, pro každého úspěšného dražitele máme připravené osobní setkání s osobností, která nám dres či kšiltovku věnovala. Malý Ondrášek se svojí maminkou zúčastnil Kába cupu v H. Počaplech, v průběhu dražby byl na pískovišti, maminka byla z vybrané částky nadšená. Kolem ní udělali kluci a děvčata kolečko a obrovským potleskem vyjádřili podporu v jeho nerovném boji, maminka dojetím nebyla schopna slov. Za účasti paní starostky jsme předávali voucher na vybranou částku, maminka přes slzy dojetí nám všem moc poděkovala.  Večer nám telefonicky řekla, že o našem turnaji vůbec nevěděla a že vůbec nevěděla co má očekávat. Ale strašně moc byla překvapená, nejen vybranou částkou, ale skvělou atmosférou a podporou, které se jí a jejímu synovi dostalo. My bychom chtěli její poděkování tlumočit všem účastníkům Kába cupu, byli jste úžasní a velké díky!!!
 
*** V 8. ročníku Kába cupu jsme připravili dražbu dresů pro Tomáška, který trpí kombinovaným postižením, kvadruspastická forma dětské obrny postihuje horní a dolní končetiny a zároveň má Tomášek postižené oči. Tomášek bydlí nedaleko Horních Počapel, je mu 5 let a snaží se poprat se svým osudem. Jeho mentální vývoj je na dobré cestě, ale není schopen používat ruce a nohy.
Tomášek se svojí sestřičkou a maminkou navštívil finálový turnaj, na první pohled bylo jasné, že Tom i jeho maminka jsou plně připraveni bojovat s nepřízní osuu, my jsme jim chtěli finančně pomoci v jejich boji, chtěli jsme podpořit návštěvy specializovaného zařízení, které Tomovi pomáhají překonávat nástrahy kvadruspastické mozkové obrny a snad i s naší pomocí se Tomík bude moci ,,postavit na vlastní nohy". Začali jsme dresem Sparty Tomáše Čvančary, vydražil ho pan Grygar pro svého syna, částku poslal na účet Tomáška a pak svému synovi řekl, že by měl nápad, že by dres vrátil do opětovné dražby, ale rozhodnutí nechá na něm. My už v té chvíli dražili dres národního mužstva, ale to dětské rozhodnutí bylo fantastické. Strašně rád by dres měl, ale zvítězil úžasný pocit pomoci Tomáškovi a dres nám nám opravdu vrátil do další dražby! No a to byl signál pro všechny, najednou se začalo přihazovat po tisících a my jsme vydražili dresy nároďáku, Tomáše Čvančary a dres Hellasu Verony A. Baráka, další rychle spěchali do pokladničky pro Tomáška, další tatínek přišel a aniž by dražil, tak se rozhodl, že pošle částku 10.000,- Kč Tomovi na účet, další tatínek si vzal číslo účtu a slíbil, že Tomíkovi bude posílat každý měsíc tisícovku! Dražba, přispívání do kasičky nebo na účet, všichni byli skvělí, vybrali jsme 65.265,- Kč, pořadatelé Kába cupu přidali 6.735,- Kč a tím jsme se dostali na rekordní částku 72.000,- Kč a tisícovka každý měsíc, za Tomáška moc děkujeme!!! Jeho maminka jako poděkování napekla sladké, a protože dojetím nemohla mluvit, tak děkovala rozdáváním svých laskomin. Kába cup děkuje za Tomáška všem, kteří se podíáleli na rekordní vybrané částce 72.000,- Kč, odměnou byl Tomáškův úsměv a všichni společně doufáme, že Tomík jako obrovský bojovník jednou také bude vítězem, že jednou budeme mít nádherný pocit, že jsme mu společně v jeho boji alespoň trošku pomohli.

Všem patří obrovský RESPEKT a obrovské DÍKY.

 

***7. ročník Kába cupu probíhal v covidovém období, do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli budeme mít možnost turnaj uskutečnit a každý den jsme sledovali protipandemická opatření a nařízení. Také při charitativní dražbě dresů jsme museli dodržovat veškerá proticovidová opatření, z toho důvodu jsme v areálu v H. Počaplech dražili pouze reprazentační dres Patrika Schicka a repre roušku trenéra národního mužstva Jaroslava Šilhavého, ve spolupráci s Odborem přátel Slavie jsme dražili dres West Hamu Utd. Tomáše Součka v elektronické aukci, která probíhala až po prázdninách. Účastníci finále přispívali do kasičky a pořadatelé Kába cupu poté přidali částku tak, abychom zaokrouhlili konečnou cifru 52.000,- Kč.    
A pro koho a na co jsme vybírali? Cellkový výtěžek jsme předali 13letému Tomášovi, který trpí spinální svalovou atrofií, společně jsme mu přispěli na další možnosti v jeho léčbě na lázeňský pobyt. Částku jsme předali před divizním utkáním v Libiši 2. 10. 2021, jako bonus jsme Tomášovi zajistili návštěvu ligového utkání Slavie.
Všem účastníkům Kába cupu patří obrovské poděkování, je strašně krásné slyšet věty typu, važ si toho, že jsi zdravý a běž tam hodit něco Tomášovi do kasičky, ať mu pomůžeme, všichni jste byli skvělí.
 
Poděkování rodičů Tomáše pro nás všechny
S velkou pokorou a obří poklonou vám všem, kteří jste přispěli na tuto krásnou částku Tomáškovi, kterou využije k rozšíření fyzioterapeutických procedur a také dalších potřeb, které souvisí s jeho nemocí, nesmírně děkujeme. Tak jako je naše nemoc vzácná, tak stejně vzácní jste i vy všichni, kterým záleží na druhých.
Děkujeme, Kábo .
Děkujeme, Slávie .
Děkujeme...
Ivo a Andrea, rodiče Tomáše

 
***6. ročník turnaje KÁBA CUP byl charitativně spojen s úžasnou holčičkou plnou vnitřní síly a lásky, která statečně bojuje od narození s nemocí motýlých křídel. I když Makulce nemoc staví do cesty neustálé překážky, Makulka se nevzdává a všem vzkazuje: "Jste skvělí, moc děkuji..." Kdyby bylo v našich silách, nejspíš bychom se všichni, kdož byli 23. 6. 2019 ve sportovním areálu v Horních Počaplech třeba i přetrhli, jen kdybychom mohli alespoň o kousíček pomoci Makulce v souboji s touto nemocí. V dražbě fotbalových dresů a artefaktů jsme získali celých 37.000 Kč. Dres Cristiana Ronalda byl vydražen za 22.000 Kč. Nejaktivnějším dražitelem dne se stal pan Dlouhý, který přebíjel všechny přihazovatele hned v několika dražbách. Odnesl si tak za částku 10.000 Kč dres M. Matějovského, dres FC Viktoria Plzeň s podpisy všech hráčů, šálu národního týmu s podpisem J. Šilhavého i slávistický dres P. Kuky s podpisem i podepsanou vlaječkou klubu. Do pokladničky se organizátorům podařilo vybrat dalších 14.067 Kč a tak se částka zvedla na neuvěřitelných 51.067 Kč. Organizátoři turnaje se rozhodli tuto částku dorovnat na 60.000 Kč. Makulko, bojuj! Jsme všichni s tebou! 
 
*** Ani 5. ročníku turnaje KÁBA CUP tradičně nechyběl charitativní podtext. Díky vedení Slavie se podařilo vytipovat šestiletou dívku, která kvůli zdravotnímu postižení (spinální svalová atrofie) bohužel nikdy sportovat nebude moci. Přímo v pražském Edenu si poté společně s rodinou, která ji na akci doprovázela, převzala voucher na 16.800 Kč. Nejštědřejším dražitelem turnaje se stal trenér Lhoty Ivan Horák, který Nikolce přispěl vydražením dresu P. Kuky s podpisem a kopaček T. Součka s podpisem částkou 4.500 Kč. Výslednou sumu po skončení dražby navýšil ještě o 1.000 Kč přímým darem trenér klubu Benátek Radek Lacina. Do pokladničky u vstupu do arény poté diváci naházeli dalších 3.120 korun a zvýšili tak celkový výtěžek z dražby na krásných 20.920 korun. Nikolka by ráda dar využila nejen na úhradu rehabilitačních cvičení, které jsou pro ni životně důležité, ale chtěla by se za vybrané peníze podívat do Legolandu.
 
*** 4. ročník turnaje KÁBA CUP byl co se týče výběru částky nejemotivnější a nejštědřejší. Pro nemocnou Verunku a její maminku samoživitelku se podařilo v dražbě dresů a fotbalových věcí vybrat neuvěřitelných 24.500 Kč. Dres Slavia Praha se podařilo vydražit za závratných 13.000 Kč a to ještě ve dvou kolech. Dres nejprve vydražil pan Adamec z Karlštejna za 7.000 Kč, který se rozhodl své vydražené věci vzdát ku prospěchu Verunky a vrátil jej zpět do dražby. Poté se dres mistra ligy vydražil znovu a to za dalších 6.000 Kč. Pro Verunku se dále v rámci sbírky přímo na stánku Rebel vybralo dalších 5.818 Kč, které diváci i samotné kluby naházeli do připravené kasičky.
 
*** Na 3. ročníku turnaje KÁBA CUP putoval výtěžek z aukce a pokladničky na hřišti ve výši 20.500 Kč chlapci z Horních Počapel, který trpí syndromem Dravetove. Pavlík si pro výtěžek přišel osobně s maminkou a finance byly využity nejenom na nákup trojkolky, ale i na sérii rehabilitací v rámci hippoterapie.

 
*** Při 2. ročníku turnaje KÁBA CUP jsme se rozhodli výtěžek ve výši 9.100 Kč věnovat obecně prospěšné společnosti Women for women, která zaštiťuje celonárodní projekt Obědy pro děti. Smyslem tohoto projektu je pomoc dětem, jejichž matky samoživitelky se ocitly v tíživé životní situaci a nejsou schopny dopřát dítěti nejenom to, co mají jejich vstevníci, ale dokonce ani obědy ve školních jídelnách. Projekt cílí na tyto děti a obědy jim ve školách platí. Voucher v den finále převzala manažerka projektu Jana Skopová.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*** Na 1. ročníku turnaje KÁBA CUP 2014 vydražená částka 9.100 Kč putovala do dětského domova v Kralupech nad Vltavou. Voucher v den finále převzala ředitelka Dětského domova v Kralupech nad Vltavou Bc. Jana Dubcová.