Společenská odpovědnost

Fotbalový turnaj KÁBA CUP se snaží svým působením nejenom přimět děti ke sportu, ale také poukázat na to, že ne všichni mají to štěstí být např. zdraví, šťastní nebo mít kolem sebe své nejbližší. Zřizovatelé se tedy rozhodli, že každoroční výtěžek, který plyne z aukce fotbalových skvostů v rámci doprovodného programu finálového klání, bude vždy předán tam, kde alespoň trošku pomůže. Z titulu žákovského programu se pak snažíme cílit tam, kde je potřeba primárně pomoci dětem.
 
*** Na 1. ročníku turnaje KÁBA CUP 2014 vydražená částka 9.100 Kč putovala do dětského domova v Kralupech nad Vltavou. Voucher v den finále převzala ředitelka Dětského domova v Kralupech nad Vltavou Bc. Jana Dubcová.
 

           

  

 
 
 
 
 
 
 
*** Při 2. ročníku turnaje KÁBA CUP jsme se rozhodli výtěžek ve výši 9.100 Kč věnovat obecně prospěšné společnosti Women for women, která zaštiťuje celonárodní projekt Obědy pro děti. Smyslem tohoto projektu je pomoc dětem, jejichž matky samoživitelky se ocitly v tíživé životní situaci a nejsou schopny dopřát dítěti nejenom to, co mají jejich vstevníci, ale dokonce ani obědy ve školních jídelnách. Projekt cílí na tyto děti a obědy jim ve školách platí. Voucher v den finále převzala manažerka projektu Jana Skopová.
 
 

 

*** Na 3. ročníku turnaje KÁBA CUP putoval výtěžek z aukce a pokladničky na hřišti ve výši 20.500 Kč chlapci z Horních Počapel, který trpí syndromem Dravetove. Pavlík si pro výtěžek přišel osobně s maminkou a finance byly využity nejenom na nákup trojkolky, ale i na sérii rehabilitací v rámci hippoterapie. 

 

 

****** 4. ročník turnaje KÁBA CUP byl co se týče výběru částky nejemotivnější a nejštědřejší. Pro nemocnou Verunku a její maminku samoživitelku se podařilo v dražbě dresů a fotbalových věcí vybrat neuvěřitelných 24.500 Kč. Dres Slavia Praha se podařilo vydražit za závratných 13.000 Kč a to ještě ve dvou kolech. Dres nejprve vydražil pan Adamec z Karlštejna za 7.000 Kč, který se rozhodl své vydražené věci vzdát ku prospěchu Verunky a vrátil jej zpět do dražby. Poté se dres mistra ligy vydražil znovu a to za dalších 6.000 Kč. Pro Verunku se dále v rámci sbírky přímo na stánku Rebel vybralo dalších 5.818 Kč, které diváci i samotné kluby naházeli do připravené kasičky.

 

 

****** Ani 5. ročníku turnaje KÁBA CUP tradičně nechyběl charitativní podtext. Díky vedení Slavie se podařilo vytipovat šestiletou dívku, která kvůli zdravotnímu postižení (spinální svalová atrofie) bohužel nikdy sportovat nebude moci. Přímo v pražském Edenu si poté společně s rodinou, která ji na akci doprovázela, převzala voucher na 16.800 Kč. Nejštědřejším dražitelem turnaje se stal trenér Lhoty Ivan Horák, který Nikolce přispěl vydražením dresu P. Kuky s podpisem a kopaček T. Součka s podpisem částkou 4.500 Kč. Výslednou sumu po skončení dražby navýšil ještě o 1.000 Kč přímým darem trenér klubu Benátek Radek Lacina. Do pokladničky u vstupu do arény poté diváci naházeli dalších 3.120 korun a zvýšili tak celkový výtěžek z dražby na krásných 20.920 korun. Nikolka by ráda dar využila nejen na úhradu rehabilitačních cvičení, které jsou pro ni životně důležité, ale chtěla by se za vybrané peníze podívat do Legolandu.