Unhošť v Lipsku!

03.01.2024 21:39

Ráno v osm hodin byl u fotbalového hřiště TJ Unhošť autobus, který čekal na vítěze 9. ročníku Kába cupu, cíl cesty byl jasný - Bundesliga RB Lipsko-Hoffenheim. Okolo 14. hodiny nás řidiči dovezli do samého centra Lipska a tam jsme si dvě hodiny procházeli vyhlášené vánoční trhy, které mají tradici více než 500 let, obrovské množství stánků, lidí, ozdobiček, světýlek, kolotočů a také obrovské ruské kolo, to vše vytvářelo krásnou předvánoční atmosféru, pohodu umocněnou vůní svařáku... Pak jsme přejeli k Red Bull Aréně, která svítila do tmy na všechny strany a my jsme se už těšili na tribunu, ale před tím ještě návštěva fan shopu. Při příchodu na tribuny se nám naskytl nádherný pohled, hudbu doplňovala vkusně svítící světla v červené a bílé barvě, při nástupu obou mužstev a při domácí hymně se rozezpívalo 43.000 diváků, šály nad hlavami, prostě naskakovala nám husí kůže... V prvním poločase dala obě mužstva po jednom gólu, čekali jsme, jak na to budou reagovat domácí jako výrazný favorit utkání. Domácí trenér udělal v průběhu druhé půle dvě změny a především poslal na hřiště domácí ikonu Forsberga. My jsme nevěděli, že se jedná o jeho poslední utkání v dresu Lipska a on se rozloučil skvělým způsobem, nejdřív vstřelil branku na 2:1 a o pár minut zakončoval po rohu, brankář hostí s námahou míč vyrazil a domácí dorážkou zvýšili na 3:1. Utkání už takto skončilo a proběhlo famózní rozloučení s tímto hráčem, obrovský obraz přes celý středový kruh, špalír hráčů a poděkování všech za obrovského potlesku diváků. Po utkání jsme se naskládali do autobusu a jeli jsme směr Unhošť. Ve čtvrt na dvě přijel k unhošťskému stadiónu autobus sice stejný, ale zároveň jiný, byl plnější o hezké zážitky, které si mladší žáci vybojovali v H. Počaplech při finálovém turnaji. Pak se všichni rozcházeli domů a usínali s pocitem příjemně prožitého dne. Tak takhle probíhala sobota týden před Ježíškem, věříme, že se vám to líbilo a že máte zážitky, o kterých budete svým kamarádům vyprávět.